בחר סוג תעודה:
בחר תחום לימודים:
בחר מסלול לימודים:
השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 

אנציקלופדיית המקצועות

חינוך לבית הספר העל יסודי

 
לייעוץ לימודים לחץ/י כאן או התקשר: 072-2727300
 
 
מהות המקצוע
חינוך לבית הספר העל יסודי
עוסק רבות בהבנת עולמו המורכב של התלמיד המתבגר ותפיסת המציאות אצלו ומקנה כלים כיצד להדריך את התלמיד ולנווט אותו בעדינות למקום מבטחים.
 
 
צור קשר עם המוסדות המסומנים
הריני מסכים לתנאי השימוש באתר
לשיחת ייעוץ חינם, מלא מס' טלפון:  
חיפשת חינוך לבית הספר העל יסודי, גוש דן ותל אביב, צפון הארץ (הגליל והגולן), באר שבע והדרום, ירושלים והסביבה, כל הארץ, מישור החוף והדרום, השרון, חיפה והסביבה
נמצאו 11 מוסדות המתאימים לחיפוש.
המכללה האקדמית אחוה ביה"ס לחינוך
מיקום בארץ: ד.נ. שקמים- דרום
072-2727411
המכללה האקדמית לחינוך גבעת ושינגטון
מיקום בארץ: גבעת ושינגטון- ליד אשדוד
072-2727316
המכללה האקדמית גליל מערבי
מיקום בארץ: עכו - צפון
072-2727307
מכללת הרצוג להכשרת מורים - גוש עציון
מיקום בארץ: אלון שבות - גוש עציון
072-2727926
המכללה האקדמית בית ברל
מיקום בארץ: בית ברל- כפר סבא
מכללת אמונה - ירושלים
מיקום בארץ: ירושלים
072-2727322
072-2727319
צור קשר עם המוסדות המסומנים
הריני מסכים לתנאי השימוש באתר
לימודי חינוך לבית הספר העל יסודי
 
בית הספר העל יסודי הוא תקופה רבת טלטלות בחייו של מתבגר. זוהי תקופה של שש שנים אליה נכנס התלמיד כילד ויוצא כבוגר בתחילת דרכו. רוב ההתנסויות, פריצת הגבולות ותקופת המרדנות מתנקזת לגילאים אלה. לא בכדי התקופה נקראת גיל הטיפש עשרה. למורים בתקופה זו ישנה חשיבות עצומה בחיי התלמידים. גם אם התלמיד לא מראה תלות במורה כמו בגן או בבית הספר היסודי, המורה נמצא כאן כיד מכוונת וכיד התופסת תלמיד אשר עומד ליפול ומחזירה אותו לשביל המרכזי. חינוך לבית הספר העל יסודי עוסק רבות בהבנת עולמו המורכב של התלמיד המתבגר ותפיסת המציאות אצלו ומקנה כלים כיצד להדריך את התלמיד ולנווט אותו בעדינות למקום מבטחים.
 
תנאי קבלה
חינוך לבית הספר העל יסודי
נלמד במוסדות רבים כך שהתנאים יכולים להשתנות מעט. בכל המוסדות נדרשת תעודת בגרות מלאה. במרבית המוסדות ממוצע הבגרות המינימלי הנדרש הוא 85. ציון הפסיכומטרי המינימלי הוא 475 וציון ההתאמה (ממוצע בגרות ופסיכומטרי) המינימלי הוא 525. רוב המוסדות עורכים גם ראיון אישי. ישנם מוסדות אשר מקבלים על סמך תעודת בגרות בלבד במידה והממוצע עובר סף מסויים, לרוב 92.
 
תכנית הלימודים
לימודי חינוך לבית הספר העל יסודי מתקיימים במכללות אקדמיות לחינוך, כגון מכללת וושינגטון. מסלול הלימודים של חינוך לבית הספר העל יסודי מתחלק לחלק עיוני וחלק מעשי. הלימודים העיוניים כוללים העמקה רבה בתחום הדעת בו בחר הסטודנט להתמקצע וכמחצית מן הקורסים מקיפים את היבטיו השונים של תחום דעת זה, בין אם מדובר במקרא, לשון, ספרות, מתמטיקה, מדעים, הוראת אנגלית, ערבית או אמנות. המחצית השנייה של הלימודים העיוניים עוסקת בחינוך בעיקר בגיל זה. הקורסים כוללים את תחום הפסיכולוגיה לסוגיו: מבוא לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה חינוכית, פסיכופתולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית ועוד קורסים המתמקדים בנושים התנהגותיים בגילאים אלה. ישנם קורסים בחינוך: תכניות חינוך, מיומנויות למידה, מחשבת חינוך. ישנם קורסים בסוציולוגיה, סביבה וקהילה. הסטודנטים מחוייבים לעבור גם קורס עזרה ראשונה. הלימודים המעשיים נעשים בבית ספר בו מתנסה הסטודנט לאורך כל שנות הלימוד.
 
משך הלימודים:
הלימודים נמשכים ארבע שנים כולל הסטאז'. ישנו מסלול מקוצר של הסבת אקדמאים להוראה הנמשך לרוב כשנתיים.
 
אפשרויות תעסוקה:
בוגר לימודי חינוך לבית הספר העל יסודי יכול לעבוד כמורה מחנך או מקצועי בבית ספר תיכון או חטיבת הבינים על פי רצונו. לאחר צבירת ניסיון של מספר שנים כמורה ניתן להתקדם לכיוון של מנהל מערכות חינוך, ניתן לעבור לתחום של יעוץ חינוכי לאחר השלמת הכשרה, ניתן לפתוח בית ספר פרטי המתמקד בתחום ספציפי כמו עזרה ללקויי למידה. ניתן להמשיך מייד עם תום הלימודים לתארים מתקדמים ולהשתלב באקדמיה.