בחר סוג תעודה:
בחר תחום לימודים:
בחר מסלול לימודים:
השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 
חיפושים נפוצים: 

אנציקלופדיית המקצועות

ייעוץ חינוכי

 
לייעוץ לימודים לחץ/י כאן או התקשר: 072-2727300
 
 
מהות המקצוע
לימודי ייעוץ חינוכי
הם לימודים הטומנים בחובם אוצר גלום של ידע מעשיר ומעמיק, יחד עם סיפוק ועניין רב בעבודה בשטח בבוא העת, אותה ניתן לטעום כבר בהכשרה המעשית בלימודים עצמם.
קרא עוד
 
 
צור קשר עם המוסדות המסומנים
הריני מסכים לתנאי השימוש באתר
לשיחת ייעוץ חינם, מלא מס' טלפון:  
חיפשת ייעוץ חינוכי, גוש דן ותל אביב, צפון הארץ (הגליל והגולן), באר שבע והדרום, ירושלים והסביבה, כל הארץ, מישור החוף והדרום, השרון, חיפה והסביבה
נמצאו 7 מוסדות המתאימים לחיפוש.
המכללה האקדמית גליל מערבי
מיקום בארץ: עכו - צפון
072-2727307
אוניברסיטת חיפה
מיקום בארץ: חיפה
אוניברסיטת בן גוריון
מיקום בארץ: באר שבע
המכללה האקדמית בית ברל
מיקום בארץ: בית ברל- כפר סבא
072-2727319
צור קשר עם המוסדות המסומנים
הריני מסכים לתנאי השימוש באתר

לימודי ייעוץ חינוכי
 
לימודי ייעוץ חינוכי מהם?
לימודי ייעוץ חינוכי
הם לימודים הטומנים בחובם אוצר גלום של ידע מעשיר ומעמיק, יחד עם סיפוק ועניין רב בעבודה בשטח בבוא העת, אותה ניתן לטעום כבר בהכשרה המעשית בלימודים עצמם. ייעוץ חינוכי הוא תפקיד מרכזי היום בבתי הספר, היות ומצד אחד כמות התלמידים בכל כיתה עלתה והמחנכת פחות פנויה להיות ערה לצרכי התלמידים האישיים, וכן גברה המודעות להשפעה הנפשית שיש להפרעות למידה מיוחדות ולהיבטים אחרים רגשיים, על היכולת ללמוד ולהתפתח אצל ילדים ונוער.
לימודי ייעוץ חינוכי הינם לימודים המספקים קרקע עשירה לאיש המקצוע לאבחן ולטפל במקרים בהם מתעוררת בעיה כלשהי בתחום החברתי רגשי או הלימודי הרגשי אצל ילדים ונוער. לעיתים, ייעוץ חינוכי בבית הספר מספיק על מנת לתת מענה לבעיה, ולעיתים נדרשת התערבות מלאה עם ההורים והמורים של אותו תלמיד, ואף הפנייה לגורם חיצוני למוסד הלימודי על מנת לעקור את הבעיה מהשורש.
לימודי ייעוץ חינוכי מכשירים את הסטודנטים להוות משענת לתלמידים ואף למנוע ולעקור מקרים כמו התאבדויות, שימוש בסמים, אלימות על סוגיה, הידרדרות בלימודים, נפילה למצב רוח קיצוני, בדידות חברתית וכדומה.
 
מה כוללים לימודי ייעוץ חינוכי?
מסלול לימודי ייעוץ חינוכי כולל מגוון קורסים רחב החולש על תחומי הנפש והפסיכולוגיה, וכן בד בבד על הכרת העולם החינוכי ומסגרות החינוך השונות. שילוב זה הכרחי על מנת להשתלב לאחר מכן במערכת בשני כובעים אלו.
במרבית המוסדות הלימודיים, לימודי ייעוץ חינוכי יתאפשרו רק במסגרת לימודי תואר שני, לדוגמה מכללת קיי. תכנית הלימודים משתנה ממוסד מקצועי למשנהו, אך דומה בתכליתה, לגעת בתחומי הפסיכולוגיה, מדעי ההתנהגות, החינוך והחברה בו זמנית. הקורסים השונים עוסקים בנושאים דוגמת: ייעוץ חינוכי במערכת החינוך, דרכי התערבות טיפולית, חינוך סביבתי, חינוך מיוחד, מדעי הרוח והוראתם, תפקידיו של היועץ החינוכי וכדומה. ניתנים קורסים שונים גם בנושאי ייעוץ חינוכי לאוכלוסייה, אפשרות להשתתף בקורסי הנחיית קבוצות וכדומה. קורסים שונים מותנים בהגשת סמינריונים בסופם, על מנת לעבור אותם.
ההכשרה המעשית חשובה להכרת התחום על בוריו, וכוללת הן יסודות עיניים לייעוץ כחלק מהתפתחותה של גישה מדעית למחקר התנהגויות שונות, ובנוסף כלים ניהוליים ופדגוגיים פראקטיים שיתרמו להכשרה המעשית.
 
פרטים נוספים על לימודי ייעוץ חינוכי
לימוד ייעוץ חינוכי כאמור, הם במסגרת תואר שני, ולכן תנאי הקבלה בעיקרם הם על יסוד התואר הראשון. ממוצע התואר הסופי צריך לעמוד על 85 לפחות, בתחומים נושקים למקצועות לימודי ייעוץ חינוכי. על המועמד להיות בנוסף, בעל ניסיון של שלוש שנים בשטח, אפשרי שניסיון זה יהיה ניסיון מצטבר. בנוסף, על המועמד להיות בעל תעודת הוראה, וכן לעבור ראיון אישי בהצלחה.
משך הלימודים אורך כשנתיים, ובסיומו מקבלים הבוגרים במסלול לימודי ייעוץ חינוכי תואר שני כיועצים חינוכיים.