בחר סוג תעודה:
בחר תחום לימודים:
בחר מסלול לימודים:
השאר/י פרטים ויועץ לימודים אישי יצור איתך קשר תוך דקות בטלפון! או התקשר/י לטלפון
072-2727300. השירות הינו חינם!
 

אנציקלופדיית המקצועות

מדריכי חדר כושר

 
לייעוץ לימודים לחץ/י כאן או התקשר: 072-2727300
 
 
מהות המקצוע
אם הספורט וחיטוב הגוף חשובים לכם, כנראה שהעתיד שלכם נמצא בתחומים אלו. קיימים קורסים רבים המיועדים להכשרת מאמנים בתחומים שונים: קיקבוקס, אתלטיקה, משחקי כדור, שחייה וטניס. זוהי רשימה חלקית מאוד. אחד מהתחומים הנחשבים כיום הוא מסלול מדריכי חדר כושר.
 
 
צור קשר עם המוסדות המסומנים
הריני מסכים לתנאי השימוש באתר
לשיחת ייעוץ חינם, מלא מס' טלפון:  
חיפשת מדריכי חדר כושר, גוש דן ותל אביב, צפון הארץ (הגליל והגולן), באר שבע והדרום, ירושלים והסביבה, כל הארץ, מישור החוף והדרום, השרון, חיפה והסביבה
נמצאו 4 מוסדות המתאימים לחיפוש.
ביה"ס להכשרת מדריכי ומאמני ספורט, גבעת ושינגטון - גדרה
מיקום בארץ: גבעת ושינגטון- ליד אשדוד
072-2727316
072-2727337
ביה"ס לתיירות אתגרית X-Cool המכללה האקדמית בווינגייט
מיקום בארץ: מכון וינגייט - ליד נתניה
072-2727337
צור קשר עם המוסדות המסומנים
הריני מסכים לתנאי השימוש באתר

מדריכי חדר כושר
 
אם הספורט וחיטוב הגוף חשובים לכם, כנראה שהעתיד שלכם נמצא בתחומים אלו. קיימים קורסים רבים המיועדים להכשרת מאמנים בתחומים שונים: קיקבוקס, אתלטיקה, משחקי כדור, שחייה וטניס. זוהי רשימה חלקית מאוד. אחד מהתחומים הנחשבים כיום הוא מסלול מדריכי חדר כושר. תחביב שהופך למקצוע הוא מתכון לחיים מאושרים.
מדריכי הכושר נדרשים בכל חדר כושר, ומהווים כוח משמעותי המלווה את המתעמלים, אם במסגרת אישית ואם במסגרת קבוצתית. לימודי מדריכי חדר כושר מכשירים לעבודה על הגוף במינונים הנכונים ובסגנונות המתאימים עבור כל אדם בהתאם לאבחון של המדריך. קורס זה מכשיר את המאמנים לא רק לסייע למתעמלים, אלא גם מכשיר לפיקוח על מאמנים ותפקידי הנהלה של מכון הכושר.
 
מדריכי חדר כושר – חומר נלמד
הסטודנטים נדרשים לחומר עיוני ולחומר מעשי. המידע התיאורטי נוגע בגוף האדם, בצורך בבריאות, בתהליכים המתרחשים בגוף האדם באופן כללי ובאופן פרטני בהתאם לגיל האדם, מבנה הגוף, משמעות החיבור בין הנפש לבין הגוף והשפעת הגוף על בריאות הנפש, טיפול ושיקום ממצבי פציעות, אימוני חדר כושר, בניית תכניות אימון, ייעוץ בנוגע לתוספי מזון וויטמינים בהתאם לצורך (יתרונות וחסרונות). ההשכלה הרחבה בונה מערך התייחסותי מקצועי של כל מאמן לכל מתעמל, ומאפשרת לו לבצע אבחון נכון לגבי התאמת תהליך האימון על פני רצף הזמן של המתעמל.
מדריכי חדר כושר יכולים להשתלב בכל מערך פנאי ומסגרת המאפשרת אימונים. חדרי הכושר, על פי רוב, נמצאים במכוני הספורט והקנטרי. במקרים אלה יכול המאמן ללוות מתעמלים המגיעים באופן קבוע לחדר הכושר וגם להפעיל קבוצה בחוג קבוע. מעבר למכונים אלה נדרשים, לא אחת, מלווים אישיים בחדרי כושר פרטיים בבית. פרט לכך ייתכנו מצבים בהם יועסקו מדריכי חדר כושר בחדרי כושר של חברות כגון חברות הייטק ובמערכת הצבאית.
 
תנאי קבלה למסלול הלימודים
בכל מוסד לימודי, לרבות מכללת גבעת וושינגטון, תנאי הקבלה יכולים להיות שונים, אם כי כבסיס רובם יידרשו 12 שנות לימוד, אישור רופא משפחה לבריאות תקינה, מבחן עיוני, מבחן מעשי וראיון אישי. הלימודים פרוסים על פני כמה חודשים בלבד ונערכים בשעות נוחות במשך פעם או פעמיים בשבוע, המאפשרות לעבוד וללמוד בו זמנית. חלק מוסדות הלימוד מציעים גם קורסי בוקר.
רבים ממסיימי הקורס ממשיכים להתפתח בתחום וללמוד נושאים באותו המישור כגון אימון אירובי, אימון אישי, אימון ספינינג ועוד. האחריות המוטלת על כתפי המאמן היא רבה והאתגר מורגש, יחד עם זאת הסיפוק בתוצאות המתעמל גבוה ומורגש באותה המידה.